De Italiaanse carabinieri hebben dinsdag een spectaculaire operatie uitgevoerd in Palermo, waarbij maar liefst 183 maffialeden werden opgepakt. Deze grootschalige inval had als doel de machtige clans in de Siciliaanse hoofdstad te ontmantelen en een einde te maken aan hun criminele activiteiten. Met meer dan 1.200 politieagenten betrokken bij de operatie, was dit een belangrijke slag tegen de georganiseerde misdaad in Italië.
De maffialeden werden geconfronteerd met een breed scala aan beschuldigingen, waaronder poging tot doodslag, deelname aan een maffiaorganisatie, afpersing en drugshandel. Het onderzoek onthulde ook dat sommige van de gevangen maffiabazen versleutelde gsm’s hadden die hun cel waren binnengesmokkeld, waardoor ze nog steeds contact konden houden met de buitenwereld en bevelen konden doorgeven.
De Siciliaanse maffia, bekend als de Cosa Nostra, is een van de meest beruchte takken van de georganiseerde misdaad in Italië. Samen met de Napolitaanse maffia, de Camorra, en de Calabrische maffia, de ‘ndrangheta, domineren ze de Italiaanse onderwereld. Ondanks de inspanningen van justitie en de ordehandhavers blijven deze maffiaorganisaties miljarden euro’s verdienen met diverse illegale activiteiten, zoals drugshandel, btw-fraude en zelfs toerisme.
Met deze grootschalige inval hebben de Italiaanse autoriteiten een krachtig signaal afgegeven dat ze vastbesloten zijn om de georganiseerde misdaad aan te pakken en de veiligheid van hun burgers te waarborgen. Deze operatie is een belangrijke stap in de strijd tegen de maffia en laat zien dat de Italiaanse carabinieri vastberaden zijn om de clans te ontmantelen en gerechtigheid te brengen.
Source: https://www.nieuwsblad.be/cnt/dmf20250211_93571194
.
![](https://static.nieuwsblad.be/Assets/Images_Upload/2025/02/11/85a11398-e3ec-4055-93ce-b59895b01c69.jpg?maxwidth=720&scale=downscaleonly)