Een 41-jarige Limburger zal zijn bezoekje aan Middelkerke niet snel vergeten. Tijdens Bier aan Zee trok M.C. er herhaaldelijk zijn kilt omhoog, zelfs toen de politie hem daarop aansprak. Die fratsen brachten hem voor de Brugse strafrechtbank.
Het incident vond plaats tijdens het jaarlijkse evenement Bier aan Zee op de Zeedijk in Middelkerke. Onder invloed van alcohol besloot de veertiger om zijn kilt regelmatig omhoog te trekken, waardoor zijn geslachtsdelen zichtbaar werden. Een getuige waarschuwde de politie, die M.C. aansprak op zijn gedrag.
Echter, de man leek het niet serieus te nemen. Hij gaf toe dat hij tijdens het evenement regelmatig zijn kilt omhoogtrok en vond dit blijkbaar grappig. Zelfs toen de agenten aanwezig waren, herhaalde hij zijn actie. De politie constateerde dat hij duidelijk onder invloed was van alcohol. Dit gedrag is onacceptabel, vooral met kinderen in de buurt.
Tijdens zijn verhoor minimaliseerde de Limburger de feiten en beschouwde hij ze als een grap. Echter, op zijn proces voor openbare zedenschennis toonde hij spijt. Hij verklaarde dat hij vaak de vraag kreeg of hij wel een echte was, en daarom het bewijs leverde door zijn kilt omhoog te trekken. Nu realiseert hij zich dat dit niet zo grappig was als hij dacht.
De procureur was het eens met een werkstraf en M.C. stemde hiermee in. De uitspraak zal plaatsvinden op 21 maart. Het is duidelijk dat deze Limburger zijn bezoekje aan Middelkerke op een heel andere manier heeft ervaren dan hij had verwacht.
Source: https://www.nieuwsblad.be/cnt/dmf20250221_95275899
.