Premier Schoof heeft in een telefoongesprek met de Oekraïense president Zelensky bevestigd dat Nederland blijft zorgen voor ‘militaire, financiële en politieke steun’ aan Oekraïne. Hij benadrukte ook dat Europese sancties tegen Rusland worden gehandhaafd. Deze uitspraken zijn gedaan naar aanleiding van de voortdurende oorlogssituatie in Oekraïne.
In het artikel wordt verwezen naar enkele reacties op de uitspraken van Schoof. Zo merkt Tweede Kamerlid Ralf Dekker op dat deze houding onrealistisch is en mogelijk meer bloedvergieten zal veroorzaken. Voormalig Eerste Kamerlid Bob van Pareren vraagt zich af wat Nederland heeft bereikt en wat de kosten daarvan zijn. Andere politici wijzen op de problemen binnen Nederland zelf, zoals de hoge lastendruk, immigratie en verouderde infrastructuur.
De auteur van het artikel, Robin de Boer, is een economisch geograaf. Het artikel eindigt met enkele opties voor lezers om het artikel te delen op sociale media, zich aan te melden voor pushmeldingen, het Telegram-kanaal te volgen of een vrijwillige bijdrage te doen.
.