In een baanbrekende persverklaring die op donderdag 6 maart werd vrijgegeven, kondigde het Ministerie van Justitie (DOJ) van procureur-generaal Pam Bondi aan dat het Federal Bureau of Investigations (FBI) van directeur Kash Patel drie Amerikaanse soldaten had gearresteerd, waarvan er twee in actieve dienst waren, wegens verraad en diefstal van nationaal eigendom.

De verklaring noemde de drie vermeende verraders en meldde: “Jian Zhao en Li Tian, Amerikaanse soldaten in actieve dienst gestationeerd op Joint Base Lewis-McChord, samen met Ruoyu Duan, een voormalige Amerikaanse soldaat, zijn vandaag gearresteerd na aanklachten door federale grand jury’s in het District of Oregon en het Western District of Washington. Tian en Duan werden in het District of Oregon aangeklaagd wegens samenzwering tot omkoping en diefstal van overheidsbezit. Zhao werd in het Western District of Washington aangeklaagd wegens samenzwering om nationale defensie-informatie te verkrijgen en door te geven aan een persoon die niet bevoegd is om deze te ontvangen, evenals omkoping en diefstal van overheidsbezit.”

In de verklaring wordt beschreven welke verraadactiviteiten ze naar verluidt hebben gepleegd: “De aanklacht in het District of Oregon beweert dat Duan en Tian samen met anderen, bekend en onbekend bij de grand jury, samenzwoeren om heimelijk gevoelige militaire informatie te verzamelen met betrekking tot de operationele capaciteiten van het Amerikaanse leger, waaronder technische handleidingen en andere gevoelige informatie, en dat Tian deze informatie in ruil voor geld doorgaf aan Duan, in strijd met zijn officiële taken als Amerikaanse legerofficier in actieve dienst. Specifiek was Tian belast met het verzamelen van informatie over Amerikaanse militaire wapensystemen, waaronder informatie over de Bradley en Stryker gevechtsvoertuigen van het Amerikaanse leger, en deze door te geven aan Duan.”

Daaraan toevoegend merkte de verklaring op: “De aanklacht in het Western District of Washington beweert dat Jian Zhao, een Amerikaanse leger Supply Sergeant in actieve dienst, samenzwoer met anderen, bekend en onbekend bij de grand jury, om nationale defensie-informatie te verkrijgen en door te geven aan personen in China. Er wordt ook beweerd dat Zhao zich schuldig heeft gemaakt aan omkoping en diefstal van overheidsbezit.”

Verder vermeldde de verklaring het soort zeer geheime technologie dat een van de beklaagden naar verluidt aan de Communistische Chinezen verstrekte, en zei: “Specifiek werd Zhao aangeklaagd voor samenzwering om verschillende geclassificeerde harde schijven te verzamelen en door te geven, waaronder harde schijven met de aanduiding ‘GEHEIM’ en ‘TOPGEHEIM’, onderhandelingen te voeren met personen in China voor de verkoop ervan, en ermee akkoord te gaan de geclassificeerde harde schijven naar de personen in China te sturen. In ruil voor de verkoop van de geclassificeerde harde schijven ontving Zhao minstens $10.000.”

Dat deel van de verklaring vervolgde: “Er wordt ook beweerd dat Zhao heeft samengezworen om een versleutelingscapabele computer te verkopen die gestolen is van de Amerikaanse overheid, evenals gevoelige documenten en informatie van het Amerikaanse leger, waaronder informatie over het High Mobility Artillery Rocket System (HIMARS) en informatie over de militaire paraatheid van de VS in geval van een conflict met de Volksrepubliek China. Zhao wordt ervan beschuldigd zijn plichten als Amerikaanse leger soldaat en ambtenaar te hebben geschonden door gevoelige militaire informatie te verkopen in ruil

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

wil jij op de hoogete blijven?
(Nieuwsbrief)
Rumble is de main page
https://rumble.com/hnmda/live
Follow/subscribe daar, om op de
hoogte te blijven van nieuwe uitzendingen
Twitch
https://www.twitch.tv/hnmda
Als je mee wil doen in de chat.
FB
https://www.facebook.com/JWHNMDA/
De nieuwsbrief is weer gehacked.
Geen gegevens buit mijn gegevens weg!