Senator Sheldon Whitehouse, een Democraat uit Rhode Island, is betrokken geraakt bij een enorme schandaal nadat de Foundation for Accountability and Civic Trust (FACT) op 25 februari 2025 een klacht heeft ingediend. Critici beweren dat de stemmen van Whitehouse een NGO hebben gefinancierd die zijn vrouw heeft betaald voor advieswerk. Ondanks het belastende bewijs heeft hij zijn onschuld volgehouden.

Sheldon Whitehouse werd voor het eerst gekozen in de Amerikaanse Senaat in 2006. Zijn vrouw begon in 2008 te werken voor Ocean Conservancy, dat centraal staat in het schandaal. Op haar LinkedIn-pagina staat dat ze werkte als senior beleidsadviseur en dat haar “advieswerk strategisch advies omvat voor het uitvoerend team en programmadirecteuren, bewustwording creëren van oceaanbeleidskwesties tijdens verschillende workshops en conferenties, en belanghebbenden betrekken bij de missie van Ocean Conservancy.”

“Gisteren heeft de niet-partijdige ethische waakhond, de Foundation for Accountability and Civic Trust (FACT), een klacht ingediend waarin de Senaatscommissie voor Ethiek wordt verzocht onderzoek te doen en passende maatregelen te nemen tegen Senator Sheldon Whitehouse uit Rhode Island,” schreef FACT ze. “Senator Whitehouse lijkt de ethische regels van de Senaat met betrekking tot belangenconflicten te hebben overtreden door te pleiten voor en te stemmen voor wetgeving die heeft geleid tot bijna $7 miljoen die in het najaar van 2024 is betaald aan een organisatie waar zijn vrouw voor werkt.”

“De vrouw van Senator Whitehouse, Sandra Whitehouse, werkt sinds 2008 voor de belangenorganisatie Ocean Conservancy. Sindsdien heeft Ocean Conservancy negentien overheidsbeurzen ter waarde van ongeveer $14,2 miljoen ontvangen,” voegden ze eraan toe. “Het is belangrijk op te merken dat bijna de helft van deze $14 miljoen alleen al in het najaar van 2024 aan de groep is gegeven – een subsidie van $5,2 miljoen in september 2024 en een subsidie van $1,7 miljoen in december 2024.”

“Senator Whitehouse heeft rechtstreeks steun verleend en gestemd voor de wetgeving die heeft geleid tot deze subsidies. Naast deze schijnbare belangenconflicten heeft Sen. Whitehouse een lange geschiedenis van werken aan wetgeving waarvoor organisaties verbonden met zijn echtgenote lobbyen,” beweert het document. “De ethische regels van de Senaat verbieden duidelijk senatoren om officiële actie te ondernemen wanneer ze een belangenconflict hebben.”

“De regels verbieden senatoren om enige officiële actie te ondernemen om een financieel voordeel te verkrijgen of te lijken verkrijgen, of het voordeel nu rechtstreeks door de senator of hun echtgenoot wordt verkregen. Het is deze regels die Sen. Whitehouse lijkt te hebben overtreden,” concludeert de klacht. Kendra Arnold, uitvoerend directeur van FACT, schreef zijn eigen verklaring over het evenement.

“Senator Whitehouse heeft gepleit voor en gestemd voor wetgeving die heeft geleid tot $6,9 miljoen aan belastinggeld

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

wil jij op de hoogete blijven?
(Nieuwsbrief)
Rumble is de main page
https://rumble.com/hnmda/live
Follow/subscribe daar, om op de
hoogte te blijven van nieuwe uitzendingen
Twitch
https://www.twitch.tv/hnmda
Als je mee wil doen in de chat.
FB
https://www.facebook.com/JWHNMDA/
De nieuwsbrief is weer gehacked.
Geen gegevens buit mijn gegevens weg!