
In een incident uit de winter van 2024, dat de bestaande vijandigheid tussen leden van de tweede Trump-regering en de media laat zien en helpt verklaren waarom er conflicten waren tussen de media en leden van de Trump-regering in de vroege maanden van zijn presidentschap, gooide ABC News feitelijk toenmalig potentiële vicepresidentskandidaat Vance uit een interview, door hem af te kappen en zijn feed te beëindigen, terwijl hij probeerde een vraag te beantwoorden over het Hooggerechtshof en mogelijke ongehoorzaamheid daaraan, iets wat een belangrijke kwestie werd voor de Trump-regering binnen enkele maanden na de inauguratie van de president.
Ter achtergrond: het incident betrof ABC News’s George Stephanopoulos en JD Vance, waarbij Vance werd afgekapt toen hij probeerde de vraag van de presentator te beantwoorden in een opmerkelijk incident. De immense vijandigheid die in het incident werd getoond, is sinds de verkiezingsoverwinning van Trump intact gebleven, zoals blijkt uit incidenten zoals Trump’s perssecretaris van het Witte Huis, Karoline Leavitt, die de media vernietigt vanwege hun leugens over Pete Hegseth, en mediastations zoals ABC die openlijke vooringenomenheid tegen Trump tonen in hun berichtgeving over zijn gratieverleningen. Bovendien heeft ABC sindsdien een schikking moeten treffen met Trump over valse beschuldigingen tegen hem.
Bovendien was het incident een vroeg teken dat de Trump-regering zou overwegen om de uitspraken van het Hooggerechtshof van de Verenigde Staten niet op te volgen als ze het niet eens waren met de uitspraak van de rechtbank, iets wat een belangrijke kwestie is geworden nu rechters hun positie gebruiken om president Trump te beperken terwijl hij probeert te bezuinigen op de federale begroting en illegale immigranten uit te zetten. De Trump-regering heeft hen “Democratische activisten” genoemd en aangegeven dat ze hun uitspraken zou kunnen negeren, iets wat uiteindelijk zou kunnen leiden tot ongehoorzaamheid aan de
In het incident, dat zowel de vijandigheid tussen Team Trump en de media als de wrijving tussen Team Trump en de rechterlijke macht liet zien, vond plaats op zondag 4 februari 2024. Het begon toen Vance opmerkte dat er situaties zijn waarin de president gelijk zou hebben om het Hooggerechtshof te negeren, zoals wanneer het hem probeerde te blokkeren bij het uitoefenen van zijn grondwettelijke bevoegdheid als opperbevelhebber, dezelfde algemene situatie die zich heeft voorgedaan met rechter Boasberg.
Sprekend over de kwestie wees JD Vance op wat er zou kunnen gebeuren als het Hooggerechtshof zou proberen Trump te blokkeren bij het ontslaan van een generaal en zei: “De Grondwet zegt dat het Hooggerechtshof uitspraken kan doen, maar als het Hooggerechtshof – en kijk, ik hoop dat ze dit niet zouden doen – maar als het Hooggerechtshof zou zeggen dat de president van de Verenigde Staten geen generaal kan ontslaan, dan zou dat een onwettige uitspraak zijn en de president moet de prerogatief van Artikel 2 hebben onder de Grondwet om het leger daadwerkelijk te leiden zoals hij dat nodig acht.”
Bovendien merkte de vicepresident op dat dit niet per se een afwijking zou zijn in de Amerikaanse geschiedenis en dat de president gelijk zou hebben als hij dat zou doen. Hij zei: “Dit is gewoon basisconstitutionele legitimiteit. We hebben het over een hypothetische situatie waarin het