Congreslid Mike Lawler (R-NY) heeft een aanzienlijk stuk corruptie bij USAID aan het licht gebracht. Hij vond bewijs van een door USAID gefinancierd programma ter waarde van $250 miljoen dat betaalde voor de creatie van antisemitische rapmuziek vijandig tegenover de staat Israël. Volgens het congreslid bewijst dit de noodzaak van DOGE en andere anti-verspillingsmaatregelen.

Als achtergrondinformatie was USAID een van de eerste doelwitten van Trump toen hij aantrad. Hij tekende een verregaande uitvoeringsorder die de financiering verminderde en het aantal medewerkers van het agentschap drastisch terugbracht. Elon Musk en DOGE hebben absurde gevallen van verspilling bij USAID aan het licht gebracht, die volgens hen de belastingbetalers onterecht miljarden kosten.

Lawler plaatste zijn bericht op zijn X-account op 13 februari 2025. Hij zei: “Ervoor zorgen dat elke laatste dollar van belastinggeld op de juiste manier wordt besteed, is een belangrijke taak van het Congres. Bij het onderzoeken van de uitgaven van USAID is transparantie essentieel. Het feit dat USAID miljoenen heeft uitgegeven aan een non-profitorganisatie die antisemitische rapnummers promootte, is verwerpelijk.”

Hij plaatste ook een video met dezelfde boodschap, waarin hij context toevoegt aan zijn bewering. In de video zegt hij: “Helaas ontdekken we steeds meer dat miljarden dollars aan belastinggeld verkeerd worden besteed. Daarom heeft minister Rubio, in overeenstemming met de uitvoeringsorders van president Trump, een bevriezing van 90 dagen ingesteld om een grondige herziening te laten plaatsvinden.”

Rep. Lawler gaf ook aan hoe tevreden hij was met DOGE. Hij zei: “In drie tot vier weken heeft DOGE meer informatie verzameld dan het Congres ooit zou kunnen… Nu hebben we ontdekt dat een door het Congres toegewezen fonds, het Nita A. Lowey Middle East Partnership for Peace… een fonds van $250 miljoen dat wordt beheerd door USAID.”

Hij legde uit dat dit fonds zich in het centrum van een web van corruptie bevond. De Republikeinse afgevaardigde zei: “Het was opgezet met als doel culturele dialoog. USAID heeft onder dit programma $3 miljoen gegeven aan Tomorrow’s Youth, en het hoofd daarvan heeft talloze antisemitische, anti-Israëlische nummers geproduceerd als onderdeel van deze culturele dialoog.”

Hij gebruikte dit feit om zijn belangrijkste argument kracht bij te zetten. Lawler zei: “Nu, gezien wat er is gebeurd in het Midden-Oosten en gezien wat er is gebeurd op 7 oktober, gelooft iemand van jullie echt dat dit een goede besteding is van Amerikaanse belastinggeld om antisemitische rapnummers te promoten in het Midden-Oosten?”

*” geeft verplichte velden aan

Bekijk de video hier:

De conservat

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

wil jij op de hoogete blijven?
(Nieuwsbrief)
Rumble is de main page
https://rumble.com/hnmda/live
Follow/subscribe daar, om op de
hoogte te blijven van nieuwe uitzendingen
Twitch
https://www.twitch.tv/hnmda
Als je mee wil doen in de chat.
FB
https://www.facebook.com/JWHNMDA/
De nieuwsbrief is weer gehacked.
Geen gegevens buit mijn gegevens weg!