Het Trump Witte Huis heeft geen blad voor de mond genomen in de reactie op een ‘woke’ rechter die probeerde om president Trump’s gebruik van een eeuwenoude wet en militaire vluchten om illegale immigrantenbendeleden uit Amerika te halen en in een gevangenis te plaatsen waar ze op de juiste manier kunnen worden vastgehouden, geobserveerd, gestraft en mogelijk gerehabiliteerd.

Ter achtergrond, de strijd begon toen president Trump op vrijdag 14 maart de Alien Enemies Act van 1798 inriep, een wet uit het presidentschap van John Adams, die de federale overheid toestaat om burgers van een vijandige natie zonder immigratie- of deportatiehoorzitting uit te zetten. Voorheen is de wet ingeroepen tijdens de Oorlog van 1812, de Eerste Wereldoorlog en de Tweede Wereldoorlog.

Nadat president Trump en zijn regering hadden aangekondigd dat illegale immigrantenbendeleden zouden worden uitgezet op basis van de wet, vaardigde districtsrechter James Boasberg een bevel uit waarin hij eiste dat er onmiddellijk gestopt werd om te bepalen of de inroeping van de wet door de regering legaal was. Op dat moment waren de vliegtuigen al buiten het Amerikaanse luchtruim.

Perssecretaris van het Trump Administration White House, Karoline Leavitt, heeft de uitspraak van rechter Boasberg volledig afgekeurd. Ze zei in een verklaring aan Fox News Digital: “Het bevel, dat geen wettelijke basis had, werd uitgevaardigd nadat terroristische [Tren de Aragua] aliens al uit het Amerikaanse grondgebied waren verwijderd.”

Leavitt voegde eraan toe dat de deportatie van de Tren de Aragua bendeleden door de Trump-regering naar El Salvador, waar president Bukele hen in een zeer streng beveiligde, onaangename gevangenis zal houden, niet in strijd is met de uitspraak van de rechter. Ze zei: “Het schriftelijke bevel en de acties van de regering zijn niet in strijd met elkaar.”

De perssecretaris voegde vervolgens toe dat het Hooggerechtshof duidelijk heeft gemaakt dat deze actie buiten het bereik van de federale rechtbanken valt wat betreft gerechtelijke toetsing. Ze zei: “Bovendien heeft het Hooggerechtshof herhaaldelijk duidelijk gemaakt dat federale rechtbanken over het algemeen geen rechtsmacht hebben over het gedrag van de president inzake buitenlandse zaken, zijn bevoegdheden op grond van de Alien Enemies Act en zijn kernartikel II-bevoegdheden om buitenlandse terroristische vreemdelingen van Amerikaanse bodem te verwijderen en een verklaarde invasie af te slaan.”

Tot slot zei ze in haar verklaring aan Fox News Digital dat een enkele rechter op een willekeurige plek in Amerika niet kan voorkomen dat de regering illegale immigranten deporteert, en ze zei: “Een enkele rechter in een enkele stad kan de bewegingen van een vliegdekschip vol buitenlandse terroristische vreemdelingen die fysiek zijn uitgezet van Amerikaanse bodem niet bepalen.”

El Salvadoriaanse president Nayib Bukele beschreef in een bericht op X wat er gaande is met de deportatie van illegale immigranten naar El Salvador, waar ze gevangen zullen worden gezet. Hij zei: “Vandaag zijn de eerste 238 leden van de Venezolaanse criminele organisatie, Tren de Aragua, in ons land aangekomen. Ze zijn onmiddellijk overgebracht naar CECOT, het Terrorism Confinement Center, voor een periode van één jaar (verlengbaar). De Verenigde Staten zal een zeer lage vergoeding voor hen betalen, maar een hoge vergoeding voor ons.”

Hij legde verder uit hoe dit zal helpen in de strijd tegen bendes en tegelijkertijd de gevangenissen van El Salvador zichzelf kunnen laten betalen, en

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

wil jij op de hoogete blijven?
(Nieuwsbrief)
Rumble is de main page
https://rumble.com/hnmda/live
Follow/subscribe daar, om op de
hoogte te blijven van nieuwe uitzendingen
Twitch
https://www.twitch.tv/hnmda
Als je mee wil doen in de chat.
FB
https://www.facebook.com/JWHNMDA/
De nieuwsbrief is weer gehacked.
Geen gegevens buit mijn gegevens weg!