Een groot deel van de Tweede Kamer is niet tevreden met de beslissing van klimaatminister Hermans (VVD) om de omstreden Nederlandse CO2-heffing voor de industrie in stand te houden. Dit heeft geleid tot ontsteltenis onder de Kamerleden. Ondertussen maken verschillende industriebedrijven zich zorgen en hebben zelfs aangekondigd hun deuren te sluiten vanwege de hoge belastingen en stroomtarieven in Nederland.

De overheid wil de komende jaren extra CO2-heffingen innen bij bedrijven om ze te stimuleren te verduurzamen. Echter, bedrijven geven aan dat ze niet kunnen verduurzamen vanwege de overbelasting van het stroomnet. Minister Hermans vroeg om geduld en wees op nog lopende onderzoeken, maar deze reactie heeft veel kritiek gekregen.

Verschillende critici, waaronder oud-Statenlid Eelco van Hoecke, auteur en spreker Hans van Tellingen, en voormalig NOS-directeur Bauke Geersing, uiten hun ongenoegen over de beslissing van de minister. Ze beschuldigen de VVD ervan een links-liberale partij te zijn geworden die het bedrijfsleven schaadt met maatregelen waar zelfs GroenLinks enthousiast van wordt.

Ook CDA-voorman Bontenbal is boos over de maatregel en waarschuwt voor een urgente situatie. Financieel journalist Arno Wellens haalt echter fel uit naar Bontenbal en wijst erop dat de green deal een idee is van de Europese christendemocraten, waar het CDA onderdeel van is.

Deze discussie en de gevolgen voor het bedrijfsleven tonen aan dat er verdeeldheid is en dat er grote zorgen zijn over de impact van de CO2-heffing op de Nederlandse industrie. Het is duidelijk dat er behoefte is aan betere oplossingen die zowel de verduurzaming als de concurrentiepositie van bedrijven in overweging nemen.


Source: https://www.ninefornews.nl/lees-en-huiver-klimaatminister-hermans-vvd-houdt-onzinnige-maatregel-in-stand-die-zelfs-van-brussel-niet-hoeft/

.


Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

wil jij op de hoogete blijven?
(Nieuwsbrief)
Rumble is de main page
https://rumble.com/hnmda/live
Follow/subscribe daar, om op de
hoogte te blijven van nieuwe uitzendingen
Twitch
https://www.twitch.tv/hnmda
Als je mee wil doen in de chat.
FB
https://www.facebook.com/JWHNMDA/
De nieuwsbrief is weer gehacked.
Geen gegevens buit mijn gegevens weg!