De uitspraken van EU-baas Ursula von der Leyen op de veiligheidsconferentie in München, waarin ze spreekt over de successen van de EU, roepen bij velen de vraag op of dit wel de juiste koers is. In haar podcast “Dwars door de Politiek” reageert Marianne Zwagerman op de voorbeelden die Von der Leyen aanhaalt, zoals de levensreddende vaccins, de steun aan Oekraïne en het beheersen van de energiecrisis. Deze voorbeelden zijn juist zaken waar veel mensen hun bedenkingen bij hebben, aldus Zwagerman.
Zwagerman benadrukt dat de oorlogsdreiging niet bij externe partijen ligt, maar juist bij Von der Leyen zelf. Ze verwijst naar de geheime deals met Pfizer, de problemen met de Green Deal en de rol van Von der Leyen in de Oekraïne-oorlog. Maurice de Hond voegt hieraan toe dat de façade van Von der Leyen langzaam afbrokkelt en de werkelijkheid steeds meer zichtbaar wordt.
Volgens Zwagerman negeert Von der Leyen ook de uitslag van het referendum over de toetreding van Oekraïne tot de EU. Terwijl de bevolking tegen stemde, pleit Von der Leyen voor een snellere toetreding. Zwagerman benadrukt dat Von der Leyen gewoon doorgaat met haar beleid, ongeacht de kritiek.
Deze discussie over de koers van de EU en de rol van Von der Leyen roept vragen op en zorgt voor verdeeldheid. Het is belangrijk dat deze discussie gevoerd wordt en dat mensen zich bewust zijn van de beslissingen die genomen worden in hun naam.
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
…
Interessant
Source: https://www.ninefornews.nl/ursula-dramt-door-de-oorlogsdreiging-zit-bij-deze-paarse-mevrouw/
.